Co zrobić, gdy tapicerka w aucie pozostawia wiele do życzenia?

Większość użytkowników aut przykłada wagę nie tylko do utrzymywania ich w odpowiednim stanie technicznym, ale także do dbania o to, jak wygląda ich karoseria oraz wnętrze. Wynika to zarówno ze względów estetycznych, ponieważ czysta i pozbawiona uszkodzeń powłoka lakiernicza oraz wysprzątana i zadbana kabina sprawia, iż auto prezentuje się lepiej, a jazda nim jest przyjemniejsza, jak i z uwagi na to, że kwestie te mają znaczący wpływ na wartość pojazdu w przypadku jego odsprzedaży. Niestety podczas eksploatacji niektóre elementy wyposażenia wnętrza auta ulegają systematycznemu zużyciu. Dotyczy to zwłaszcza tapicerki, a szczególnie foteli. W takim przypadku rozwiązaniem może się okazać założenie odpowiednich pokrowców samochodowych. Przekonajmy się, dlaczego będą one potrzebne i sprawdźmy, jakie są ich rodzaje.

Dlaczego tapicerka tak szybko ulega zużyciu?

Fotele samochodowe są zwykle intensywnie eksploatowane. Pokonywanie dłuższych dystansów, a także częste wsiadanie i wysiadanie z auta sprawia, że zastosowany w ich pokryciach materiał będzie ulegać szybkiemu wytarciu. Pogarszaniu się stanu tapicerki sprzyja też częste przewożenie dzieci lub zwierząt domowych, ponieważ w wielu przypadkach oznacza to dodatkowe zabrudzenia czy ryzyko rozdarcia użytej na fotelach tkaniny. Materiał pokryciowy może zużywać się też podczas czyszczenia.

Jakie pokrowce można zamontować w aucie?

Założenie pokrowców pozwala na przedłużenie żywotności foteli i odnowienie wyglądu całego wnętrza. Osoby decydujące się na ich zamówienie mogą wybierać między różnymi dostępnymi wariantami zarówno, jeżeli chodzi o kolorystykę oraz łączenie fragmentów materiału o różnych barwach, jak i tkaninę. Dostępne są klasyczne pokrowce welurowe, ale także zrobione z alcantry czy skóry ekologicznej.

Wróć