Czy opłaca się kupić pokrowce z alcantary?

Chociaż na rynku jest bogaty wybór pokrowców samochodowych, to modele wykonane z alcantary zdają się cieszyć relatywnie największym zainteresowaniem w ostatnim czasie. Wszystko za sprawą ich wygody użytkowania i estetycznego wyglądu. Uznaje się ten materiał za jeden z najbardziej wytrzymałych ze wszystkich dostępnych na rynku pokrowców samochodowych. Przez to pokrowce foteli wykonane z alcantary nie tylko wykazują dużą odporność na codzienne użytkowanie, ale i ich czyszczenie nie sprawia kłopotu właścicielom. Ma to szczególne znaczenie w przypadku częstej jazdy samochodem oraz podróżowania z dziećmi, kiedy to fotele są bardziej narażone na ewentualne szkody i plamy. Co ważne, alcantara jest materiałem, z którego wyjątkowo łatwo usuwa się zwierzęcą sierść, co ma niemałe znaczenie dla właścicieli czworonogów. 

Zalety alcantary

Jest to materiał tapicerski, wykorzystywany nie tylko do produkcji pokrowców foteli samochodowych, jachtowych czy samolotowych, ale również obić wyposażenia domowego. Dzięki temu pokrowce wykonane z alcantary charakteryzuje szczególna miękkość i estetyka wykonania.  Alcantara przypomina naturalną skórę, a szczególnie zamsz. Z tego powodu nadaje wnętrzu samochodu nie tylko wrażenie ciepła, ale i bardziej luksusowy wygląd. Dodatkowo alcantara jest materiałem wyjątkowo przyjemnym w dotyku, co jest nie bez znaczenia, szczególnie gdy spędza się w samochodzie długie godziny. Oznacza to, że spełni ona zarówno oczekiwania zawodowych kierowców, przebywających w samochodzie znaczną część dnia, jak i użytkowników ceniących sobie przede wszystkim estetyczne wykończenie pokrowców fotelowych. 

Alcantara jest materiałem, który zapewnia pokrowcom fotelowym trwałość, nawet przy intensywnym użytkowaniu, nie tracąc przy tym miękkości. Jest wyjątkowo łatwa w czyszczeniu i konserwacji, a także ma znakomitą proporcję jakości, estetyki i ceny.

Wróć