Dla wymagających. Charakterystyka pokrowców ekskluzywnych

Pokrowce na fotele samochodowe podkreślają charakter samochodu oraz bardzo często nadają mu szyku. Są dopełnieniem wnętrza pojazdu i stanowią podstawowy element nowoczesnego designu. Na rynku znaleźć można klasyczne pokrowce wykonywane z różnorodnych tkanin, dzianin i weluru. Natomiast dla bardziej wymagających producenci pokrowców przygotowują ekskluzywne materiały, nierzadko świadczące o luksusie. Auta o wyższym standardzie zapewniają kierowcom oryginalne wzory i wyszukane faktury realizowane często poprzez indywidualnie projekty zamawiane na życzenie klienta. Do najpopularniejszych materiałów podwyższających walory estetyczne należą m.in. różne gatunki eco-skóry.

Z czego wykonywane są pokrowce ekskluzywne?

Ekskluzywne pokrowce samochodowe najczęściej wykonywane są ze skóry syntetycznej. Taki zamiennik skóry naturalnej cieszy nie tylko zwolenników ekologicznego podejścia, ale także tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na wymagającą pielęgnację tapicerki wykonywanej ze skóry naturalnej. Dla nich stworzone zostały pokrowce z tzw. eco-skóry, które prezentują się równie dobrze, jak skóra naturalna, przy czym są zazwyczaj łatwiejsze w utrzymaniu. Imitacje skóry nie wymagają szczególnych zabiegów, a zabrudzenia można usuwać wyłącznie przy użyciu zwykłej wody. Ponadto, eco-skóra jest miękka i przyjemna w dotyku, a jej główną zaletą jest to, że nadaje wnętrzom samochodów eleganckiego i nowoczesnego wyglądu.

Co więcej, takie obicia wykonywane są z ekologicznych skór najwyższej jakości, odpornych na przetarcia i służących bez zarzutów przez długi czas. Pokrowce ze skóry syntetycznej nie zmieniają się również pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie słoneczne czy wysoka temperatura. Oprócz tego eco-skóry są wodoodporne, dzięki czemu rozlane płyny nie wynikają w strukturę materiału i nie powodują trudnych do usunięcia plam. Skóry ekologiczne dostępne są na rynku w różnych wzorach i kolorach. Dodatkowo mogą być też sprzedawane w wersji perforowanej, która zapewnia większą przepuszczalność powietrza i świetnie sprawdza się przy fotelach podgrzewanych.

Innym materiałem syntetycznym, który zyskał sympatię wymagających klientów, jest alcantara. Alcantara w dotyku przypomina zamsz i jest niezwykle delikatną i miękką alternatywą dla skóry. Najczęściej dostępna jest w wielu różnych kolorach. Oprócz tego, że dobrze się prezentuje, jest też wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. Zakłada się ją na fotele za pomocą specjalnych rzepów, przez co nie wykonuje się na obiciu nieestetycznych otworów. Dodatkową zaletą alcantary jest też to, że materiał wyposażony jest w specjalne szwy, które nie utrudniają prawidłowego działania poduszek powietrznych w razie wypadku. Wśród ekskluzywnych pokrowców na fotele samochodowe znajdują się również takie z haftami, których oryginalne wzory przyciągają wzrok i podkreślają niestandardowy design.

Wróć