Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania dziur w pokrowcach samochodowych?

Pokrowce samochodowe są jednym z najładniejszych i najskuteczniejszych sposobów na ochronę foteli samochodowych przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Ich założenie może także znacząco poprawić estetykę wnętrza samochodu lub też stworzyć całkowicie nowe, oryginalnie wyglądające wnętrze. Decydując się na zakup pokrowców na fotele samochodowe, najlepiej zdecydować się na lepsze jakościowo produkty, dzięki czemu będą one trwalsze i lepiej wykonane.

Co najczęściej powoduje powstawanie dziur w pokrowcach samochodowych?

Warto pamiętać, że nawet najlepsze pokrowce samochodowe mogą ulec uszkodzeniu. Najczęściej ulegają one zaplamieniu, jednak niekiedy sytuacja może spowodować powstanie nieestetycznej dziury. Pierwszym i najczęściej spotykanym powodem powstawania mechanicznych uszkodzeń pokrowców są zwierzęta. Przewożenie zwierzęcia, zwłaszcza w przypadku dużych psów, powinno przebiegać w ściśle określonych warunkach.

W sklepach zoologicznych dostępne są specjalne klatki transportowe lub maty na siedzenia, dzięki czemu pies nie nabrudzi i nie uszkodzi siedzenia. Jeżeli nie zostaną zastosowane, pies może przez przypadek zrobić dziurę pazurem lub ją wygryźć. Mniejsze psy oraz koty również mogą pazurami uszkodzić mechanicznie powłokę pokrowca, dlatego należy przewozić je w odpowiedni sposób.

Kolejnym powodem powstawania dziur w pokrowcach jest ogień. Obecnie większość osób rezygnuje z palenia papierosów w samochodzie, jednak nadal można spotkać ludzi, którzy palą w swoich autach. Gorący żar, który spada z papierosa, może spowodować wypalenie całkiem sporej, nieestetycznej dziury. Uszkodzenie mechaniczne pokrowca może być powodem nieumiejętnego zakładania. Niektóre fotele mają dosyć skomplikowaną budowę i wiele wystających elementów, przez co założenie na nie pokrowca jest nie lada wyzwaniem. Użycie zbyt dużej siły może spowodować rozerwanie nawet najtrwalszego materiału.

Wróć