Które tkaniny do pokrowców samochodowych są najprzyjemniejsze w dotyku?

Do najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji pokrowców samochodowych należą skóra sztuczna i naturalna oraz welur i alcantara. Welur to najpopularniejsza tkanina obiciowa, stosowana także w branży meblarskiej. Co ciekawe standardowe obicia tapicerskie w samochodach wykonywane są właśnie z weluru. Jest to materiał miękki, puszysty i bardzo przyjemny w dotyku. Powstaje z połączenia poliestru i bawełny, a zatem pokrowce samochodowe welurowe bardzo łatwo jest utrzymać w czystości.

Alcantara jest syntetyczną odmianą zamszu i wyróżnią się wysoką odpornością mechaniczną i niepodatnością na ścieranie. Pokrowce z alcantary na długo zachowują nienaganny wygląd i mają miłą w dotyku fakturę. Alcantara to mieszanka poliestru i poliuretanu, a do produkcji tego materiału wykorzystuje się bardzo cienkie włókna, co nadaje tkaninie miękkości.

Pokrowce skórzane nie nagrzewają się latem oraz nie chłoną zapachów, a ponadto nie płowieją pod wpływem promieniowania UV. Jest to rozwiązanie na lata – skóra na długo zachowuje nienaganny wygląd, a ponieważ nie absorbuje wilgoci, to nie powstają na niej plamy. Jest gładka i przyjemna w dotyku.

Na jakie pokrowce samochodowe warto się zdecydować?

Ponieważ producenci samochodów najczęściej do obić tapicerskich stosują welur, to najlepiej zdecydować się właśnie na pokrowce welurowe. W ten sposób z łatwością dobierzemy kolor pokrowców do pozostałych elementów tapicerskich, dzięki czemu zachowamy estetykę wnętrza. Jeśli jednak wnętrze samochodu ma zyskać nieco szyku i elegancji, to warto wybrać pokrowiec z ekoskóry, która jest tańsza od skóry naturalnej i jednocześnie od niej wytrzymalsza. Ekoskóra jest wodoodporna i nie traci koloru na skutek intensywnej eksploatacji.

Wróć