Które typy pokrowców sprawdzą się najlepiej w samochodach dostawczych?

Pokrowce tworzą piękny oraz oryginalny design w środku auta. Mogą być dopasowane do koloru lakieru pojazdu, tworząc spójną całość. Te dodatki trzeba również docenić za ich funkcjonalność, ponieważ chronią tapicerkę przed uszkodzeniami, dzięki czemu nie trzeba jej wymieniać. Druga z wymienionych zalet jest szczególnie istotna w przypadku samochodów dostawczych. Jakie pokrowce dobrze wybrać do tego typu samochodów?

Przede wszystkim funkcjonalność

Samochody dostawcze są wykorzystywane do przewożenia różnorakich ładunków – od produktów spożywczych, po sprzęt AGD i RTV, na paczkach kurierskich kończąc. Kierowca często pomaga przy rozładowywania ładunku, co jest związane z częstym wchodzeniem oraz wychodzeniem z pojazdu. Zdarzają się także sytuacje, że auta dostawcze są używane do przewożenia elementów w obrębie jednego zakładu pracy. Transportowane meble czy kartony mogą uszkodzić pokrowce samochodowe, dlatego wybierając odpowiedni model, należy postawić na trwały materiał, odporny na uszkodzenia mechaniczne, otarcia i pęknięcia. W tej roli dobrze sprawdzą się tkaniny oraz dzianiny, gdyż są odporne na zużycie. Nie oznacza to jednak, że nie można postawić na ekologiczną skórę. Jej zaletę stanowi odporność na promieniowanie UV, więc fotele się nie nagrzewają. Ten materiał jest też wytrzymały.

Pokrowce dedykowane samochodom dostawczym powinna cechować funkcjonalność. Muszą doskonale pasować do siedzenia i pod żadnym pozorem nie mogą przesuwać się podczas jazdy. Ponadto tego typu dodatki nie mogą być podatne na zabrudzenia, gdyż nierzadko jadąc samochodem dostawczym, ma się ubrane tzw. odzież roboczą, która może być np. zakurzona. Dobrze też, żeby „oddychały”, dzięki czemu siedzenie na nich będzie komfortowe, a to ważne podczas pokonywania wielu kilometrów w pracy. Jeśli chodzi o walor estetyczny, wybierając typ pokrowców, można również pozwolić sobie na dobór pasującego do auta kolory czy wyhaftowanie loga firmy, ponieważ auto jest wizytówką danego przedsiębiorstwa.

Wróć