Czym kierować się podczas zakupu pokrowca na fotele?

Tapicerka samochodowa to ważny element wpływający na wygląd jego wnętrza, a nierzadko również przesądzający o komforcie podróżowania. Standardowe obicia foteli nie zawsze są w stanie zagwarantować uzyskanie oczekiwanego efektu wizualnego, a oferowane jako opcja dodatkowa inne rodzaje pokryć są rozwiązaniem, które jest drogie i dostępne wyłącznie przy zamawianiu pojazdu u dealera. Warto też pamiętać, że z czasem siedzenia mogą ulec zużyciu – wytarciu, zabrudzeniu lub nawet przecięciu. Choć wiele firm oferuje regenerację tapicerki to o wiele lepszym, a często też tańszym wyjściem będzie zdecydowanie się na pokrowce na fotele samochodowe. Daje to szerokie możliwości doboru materiału, koloru i sposobu wykończenia – także atrakcyjnie prezentujących się przeszyć lub haftów. Przekonajmy się, co będzie ważne przy wyborze pokrowców.

Idealne pokrowce – jak je znaleźć?

Podstawową zasadą wyboru pokrowców jest dokładne określenie marki i roku produkcji pojazdu. Wielu producentów zmienia rodzaje siedzeń w różnych wersjach tych samych aut, istotne będzie więc także precyzyjne podanie, o jaki model chodzi. Do najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć zamawiający, należy określenie rodzaju użytego materiału oraz jego koloru. Możliwe jest zarówno wykonanie kompletu ze skóry naturalnej lub ekologicznej, jak i niemal dowolnej tkaniny od alcantry przez welur po tradycyjne syntetyki. Kolejną kwestią będzie kolor – ważne by współgrał on z innymi elementami wyposażenia wnętrza pojazdu. Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na pokrowce wielobarwne.

Jakie dodatki sprawdzą się w przypadku pokrowców samochodowych?

Komplet pokrowców może zostać ozdobiony różnymi elementami dekoracyjnymi. Dużą popularnością cieszą się atrakcyjnie wyglądające hafty i specjalne kolorowe przeszycia wykonane odpowiednim ściegiem. Dostępne są także pikowania centralnej części siedzenia – poziomo lub w karo. Pokrowce mogą zostać wzbogacone wszyciem kedry. Ciekawym efektem są też przeszycia nadające materiałowi efekt trójwymiarowy, przypominający przetłoczenia.

Wróć