Jaki rodzaj pokrowca sprawdzi się w autach ciężarowych?

Siedzenia są jednymi z elementów wyposażenia samochodu, które są eksploatowane najintensywniej. Jednocześnie ich stan jest czynnikiem, który w dużym stopniu wpływa na wygląd wnętrza oraz komfort jego użytkowania. W przypadku pojazdów osobowych, gdy fotele będą mocno zużyte, jednym z najlepszych rozwiązań okaże się zakup nowych pokrowców. Z opcji tej można też skorzystać w celu zabezpieczenia siedzeń czy dopasowania kabiny do swoich oczekiwań estetycznych. Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, dostępne są także pokrowce do aut ciężarowych. Przekonajmy się, co można dzięki nim zyskać i sprawdźmy, co oferują ich producenci.

Dlaczego warto zdecydować się na pokrowce do ciężarówki?

Siedzenie samochodu ciężarowego to miejsce pracy kierowcy, w którym spędza on każdego dnia wiele godzin. Jego komfort przekłada się więc na poziom zmęczenia, które wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Wśród elementów, które mają szczególnie duże znaczenie dla poziomu wygody, jest jakość zastosowanego obicia. Jeżeli nie będzie ono przepuszczało powietrza lub po zamoczeniu nie będzie szybko wysychało, trudno mówić o wygodzie prowadzącego auto. Założenie właściwie dobranego pokrowca może sprawić, że spędzanie czasu „za kółkiem” stanie się bardziej wygodne i przyjemne. Warto pamiętać, że pokrowce to także sposób na radzenie sobie z oryginalnymi obiciami, które uległy uszkodzeniu lub zabrudzeniu. Pokrowce sprawdzą się świetnie także w wozach wyposażonych w tzw. kabiny brygadowe, gdzie poza kierowcą podróżuje kilku pasażerów. Zrobione z tkanin odpornych na zabrudzenia ułatwią utrzymywanie wnętrza w czystości niezależnie od charakteru wykonywanych przez załogę czynności.

Jak wzbogacić wygląd pokrowców?

Pokrowce na siedzenia samochodów ciężarowych można łatwo dopasować do potrzeb, zarówno jeżeli chodzi o kolorystykę i użyte tkaniny, jak i oferowane akcenty dekoracyjne. Wśród najciekawszych znajdują się m.in. wykończenie podwójnym ściegiem, gęste przeszycia poziome lub w karo, a także wszyte kedry albo ozdobne hafty. Mogą one być np. logiem firmy albo producenta pojazdu, a także pełnić wyłącznie funkcje ozdobne.

Wróć