Dziesięć powodów dlaczego warto zainwestować w pokrowce samochodowe

Pokrowce samochodowe mają wiele zalet, które, choć mogą wydawać się nieoczywiste, odgrywają nieocenioną rolę w codziennym użytkowaniu naszego auta. Sprawdź, co to za zalety!

Dziesięć najważniejszych cech pokrowców samochodowych

  1. Chronią przed plamami – często jemy w samochodzie lub przewozimy rzeczy, które mogą zabrudzić tapicerkę. Podczas gdy jej czyszczenie jest nierzadko problematyczne, pokrowiec wystarczy po prostu zdjąć i uprać.
  2. Chronią tapicerkę przez zużyciem – każdy materiał ściera się od użytkowania. Używając pokrowców, dłużej zachowamy świeży wygląd tapicerki.
  3. Zakrywają zużytą tapicerkę – jeżeli siedzenia w naszym samochodzie są już wytarte i prezentują się nieatrakcyjnie, nie musimy od razu decydować się na jej kosztowną wymianę. Pokrowiec idealnie zakryje niedoskonałości.
  4. Są atrakcyjne wizualnie – używanie pokrowców pozwoli nam na udekorowanie wnętrza samochodu – np. poprzez obranie ich do koloru lakieru – a nawet wyrażenie siebie poprzez dobór odpowiednich wzorów.
  5. Występują w wielu wariantach – możemy dobrać pokrowce samochodowe zgodnie z własnym gustem, niezależnie od tego, czy preferujemy szaleństwo kolorów, czy raczej dyskretne i nierzucające się w oczy warianty.
  6. Są ekologiczne – wiele pokrowców samochodowych wykonywanych jest ze skóry ekologicznej. To zaś nie tylko zapewnia wygodę, lecz jest też przyjazne dla środowiska.
  7. Są komfortowe – dzięki zastosowaniu specjalnych pianek pokrowce są miękkie i wygodne, dzięki czemu nawet długa podróż przebiega w znacznie większym komforcie.
  8. Są zdrowe – niektóre pokrowce zaprojektowane zostały w taki sposób, by podczas siedzenia podpierać lędźwie, tym samym zaś redukować obciążenie kręgosłupa. Jest to szczególnie przydatne dla tych z nas, którzy często wyjeżdżają w wielogodzinne trasy.
  9. Są tanie – najniższe ceny pokrowców wynoszą nawet 10 zł za jeden egzemplarz. Warto jednak zainwestować trochę więcej i za kilkadziesiąt złotych kupić komplet pokrowców z miękką pianką poliuretanową. Wydatek rzędu 100 zł to już komplet wykonany z ekoskóry, którego zalety wymieniliśmy powyżej.
  10. Są łatwe w utrzymaniu – ich regularne czyszczenie jest tanie i nie sprawia problemów.

Wróć