Z jakich materiałów są wykonywane pokrowce do samochodów?

Pokrowce samochodowe ze względu na swoje zastosowanie muszą być mocne i wytrzymałe. Są przecież użytkowane każdego dnia, a tym samym regularnie narażane na otarcia i zabrudzenia. To zaś oznacza, że wybierając pokrowce samochodowe, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich fason i wygląd, lecz także na to, z jakiego materiału są one wykonane.

Jakich materiałów używa się do wykonywania pokrowców do samochodów

Każdy z nas, wybierając pokrycia samochodowe, stara się, by były one możliwie jak najlepiej dopasowane zarówno do naszych osobistych upodobań, jak i do ogólnej stylistyki pojazdu. Dlatego producenci wychodzą naprzeciw naszym wymaganiom, oferując wysoce estetyczne pokrowce samochodowe o najbardziej zróżnicowanych wzorach i wykończeniach.

 

Jednak trwałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych to równie ważne cechy pokrowca samochodowego, co jego estetyka. Dlatego pokrowce muszą prezentować najwyższą jakość wykonania, ich wybór zaś powinien być szeroki i obejmujący warianty dostosowane do określonych okoliczności.

 

Rozróżniamy więc m.in. pokrowce samochodowe klasyczne, pokrowce ekskluzywne, a także tzw. pokrowce tuningowe czy takie ozdobione haftem. Cechują się one następującymi właściwościami:

  • Pokrowce klasyczne – zwane również pokrowcami Classic. Są to eleganckie osłony na siedzenia produkowane z tych samych materiałów, które wykorzystuje się podczas produkcji mebli tapicerskich. Znajdziemy tu więc zarówno wytrzymałe tkaniny, jak i odporny na wycieranie welur.
  • Pokrowce tuningowe – jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj pokrowców ma na celu nadanie wnętrzu samochodu wyjątkowego charakteru. Jest to wybór dla tych, którzy lubią się wyróżniać.
  • Pokrowce ekskluzywne – wykonane z alcantary i skóry ekologicznej, są nie tylko przyjazne dla środowiska i możliwe do użytkowania przez wegan i wegetarian, lecz także nadają samochodowi elegancki i stylowy wygląd.
  • Pokrowce haftowane – ta kategoria zawiera w sobie wszystkie powyższe, na każdym rodzaju pokrycia możliwe jest bowiem wyhaftowanie dowolnie wybranego tekstu lub wzoru.

Wróć