Jak często wymieniać pokrowce samochodowe?

Dbanie o atrakcyjny wygląd auta przekłada się na wzrost jego wartości, lecz także na wrażenia estetyczne kierowcy i pasażerów, a niekiedy również na przyjemność czerpaną z jazdy. Wielu właścicieli przywiązuje dużą wagę do wyglądu karoserii, często myjąc pojazd i zlecając regularne odświeżanie i zabezpieczanie lakieru. W przypadku wnętrza analogiczne znaczenie ma stan tapicerki, która jednak nie może być równie łatwo konserwowana. Sposobem na przywrócenie dobrego stanu siedzeń będzie jednak skorzystanie z pokrowców samochodowych. Przekonajmy się, dlaczego są tak istotne, sprawdźmy, co im zagraża i zobaczmy, kiedy warto je wymienić.

Dlaczego tapicerka siedzeń jest tak ważna?

Tapicerka samochodu osobowego, zwłaszcza gdy jest on długo i intensywnie eksploatowany bywa narażona na przyspieszone zużycie. Problemem są pojawiające się na niej zabrudzenia, które nie zawsze da się skutecznie usunąć, a także przetarcia występujące w miejscach, gdzie fotele mają częsty kontakt z zajmującymi miejsce lub siedzącymi w pojeździe osobami. Ślady uszkodzeń mogą też powstawać w wyniku przecięcia przy przewożeniu ostrych przedmiotów czy wskutek powyciągania się materiału. Zdarza się też, że zastosowane tkaniny blakną lub struktura materiału jest na tyle wysłużona, że zaczyna się rozchodzić na szwach. Ze względu na to, że fotele auta mają stosunkowo dużą powierzchnię i są dobrze widoczne, ich stan w największym stopniu wpływa na to, jak prezentuje się wnętrze. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie ze zużytymi tkaninami jest zamówienie nowych pokrowców.

Co dają nowe pokrowce i kiedy warto je założyć?

Nowe pokrowce przywracają wnętrzu pojazdu atrakcyjny wygląd, mogą też stać się jego ozdobą nawet wówczas, gdy siedzenia nie były jeszcze zużyte. Można z nich skorzystać nie tylko wtedy, gdy tapicerka jest zniszczona, ale również dokonując renowacji czy tuningu optycznego. Wiele osób decyduje się też na założenie nowych pokrowców, by uatrakcyjnić pojazd i zastąpić oryginalne, zwłaszcza jeżeli zostały wykonane z materiału niskiej jakości lub w niezbyt ciekawym kolorze.

Wróć