Jakie pokrowce samochodowe są najlepsze dla osób mających problemy z plecami?

Problemy z plecami są obecnie niestety bardzo dużym problemem dla społeczeństwa. Siedzący tryb życia w pracy powoduje różnego rodzaju schorzenia, objawiające się często przejmującym bólem pleców. O ile w przypadku biur można zaopatrzyć się w specjalne fotele biurowe z wyprofilowanym oparciem, o tyle w przypadku innych prac, np. kierowców zawodowych, jest to nadal spory problem. Jednym z rozwiązań, które może nieco ulżyć w bólu i pomóc odciążyć kręgosłup są specjalnie dobrane pokrowce samochodowe.

Jakie pokrowce samochodowe sprawdzą się w przypadku bólu pleców?

Jak wiadomo, mało które samochody mają wygodne fotele. W wielu przypadkach nawet najbardziej komfortowe siedzenie po kilku godzinach zaczyna uwierać. Niektórzy kierowcy inwestują z maty masujące czy znane wszystkim koralikowe nakładki, jednak rzadko kiedy przynosi to jakiekolwiek efekty. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie poduszki ortopedycznej, podpierającej lędźwie.

Co ciekawe, na lepsze podparcie pleców, a co za tym idzie – uniknięcie ich bólu może wpłynąć odpowiednio dobrany pokrowiec samochodowy. Decydując się na zakup takiego pokrowca, najlepiej skontaktować się z firmą zajmującą się szyciem pokrowców. Specjaliści w tej dziedzinie z pewnością będą w stanie doradzić model, który najlepiej sprawdzi się w tej sytuacji. Warto zwrócić uwagę na modele z ozdobnymi przeszyciami, w których zastosowano grubszą piankę, dzięki czemu uzyskano efekt wytłoczeń.

Oprócz efektu estetycznego pianka ta może nieco mocniej podeprzeć plecy, zapewniając im prawidłowe ułożenie i komfort. Chcąc znaleźć pokrowiec idealnie odpowiadający potrzebom, najlepiej jest skontaktować się z wytwórcami. Zrealizowany przez nich indywidualny projekt z pewnością zaspokoi, a nawet przerośnie oczekiwania względem produktu.

Wróć