Jakie są najlepsze dzianiny do produkcji pokrowców?

Wnętrze samochodu powinno odznaczać się wysoką estetyką, ponieważ tworzy otoczenie, w którym podróżują pasażerowie, ale także w znacznym stopniu wpływa na wartość pojazdu. W przypadku siedzeń, które są eksploatowane szczególnie intensywnie, najlepszym rozwiązaniem może się okazać zamówienie odpowiednich pokrowców samochodowych, które poprawią wygląd kabiny oraz przedłużą jej żywotność i ułatwią zachowanie jej w czystości. Jednym z najważniejszych elementów, jakie decydują o charakterze wnętrza, jest rodzaj zastosowanego materiału. Przekonajmy się, czy do szycia pokrowców są używane dzianiny i zobaczmy dlaczego.

Jakie czynniki wpływają na poziom zużywania się siedzeń?

Siedzenia samochodowe są bardzo intensywnie eksploatowane i narażone na działanie wielu czynników, które mogą doprowadzić do szybkiego zużycia ich obić. Wśród najważniejszych znajdzie się tarcie, pojawiające się zarówno podczas zajmowania miejsca, jak i w czasie dłuższej jazdy, gdy pasażer lub kierowca zmienia swoją pozycję. Znaczenie mają także zabrudzenia wnoszone na odzieży oraz zbierający się kurz, a także resztki jedzonych w aucie pokarmów czy też plamy powodowane przez rozlane napoje. Problemem mogą się okazać również przewożone na siedzeniach przedmioty.

Czy dzianiny nadają się na pokrowce?

Producenci pokrowców używają przede wszystkim materiałów o wysokiej odporności na zużycie i gwarantujących atrakcyjny wygląd. Wśród nich popularne są zwłaszcza tzw. ekoskóra oraz alcantra, a także materiały tapicerskie, takie jak welur albo żakard, cechujący się wyraźną ozdobną fakturą. Dzianina powstaje przez łączenie nici w kolejne rzędy oczek, a nie ich naprzemienne przeplatanie w osnowie i wątku. Będzie więc bardzo podatna na rozciąganie, przez co nie sprawdzi się w przypadku obić tapicerskich.

Wróć