Pokrowce samochodowe kiedyś a dziś – jak zmieniała się moda?

Moda z biegiem czasu się zmienia. Kiedyś rzeczy, które były szykiem mody i bardzo popularne dzisiaj mogą być uważane za tandetne lub wręcz przeciwnie – jako coś kultowego. Jak zmieniło się spojrzenie na pokrowce samochodowe? Dowiedz się więcej!

Pokrowce samochodowe kiedyś

W czasach kiedy dominowały stare i klasyczne samochody ich gadżety w tym pokrowce samochodowe znacznie różniły się od tych używanych obecnie. W przeszłości bardzo popularnym rozwiązaniem na siedzenia samochodowe były tak zwane maty lub pokrowce spadające się z drewnianych koralików. Oczywiście tego typu pokrowce nadal są w sprzedaży, jednak dziś widuje się je bardzo rzadko. Między innymi w pod koniec lat 80 i w latach 90 drewniane koraliki stanowiły krzyk motoryzacyjnej mody, który każdy chciał mieć w swoim samochodzie. Tego typu pokrowce na fotele miały na celu oddzielenia ciała od fotela, poprawiając komfort jazdy, jak również pełnić funkcje masażu. Obecnie ciężko sobie wyobrazić długa podróż samochodem siedząc na tak chronionych fotelach.

Pokrowce samochodowe dziś

Pokrowce samochodowe dziś zdecydowanie pełnią nie tylko funkcje estetyczne i ochronne. Dzisiejszym kierowcą, szczególnie takim, którzy spędzają długie godziny za kierownicą, zależy przede wszystkim na wygodzie i komforcie. Właśnie takie pokrowce są najbardziej popularne obecnie. Co ciekawe uniwersalne pokrowce, które są najbardziej dostępne, nie mają ograniczeń modelowych. W porównaniu do starszych modeli te mają estetyczny wygląd, który można dopasować do wnętrza każdego samochodu. Uwzględniając osobiste preferencje i planowanego użytkowania, można wybrać materiał, który będzie odpowiadał każdemu. Jednym zależy na estetycznym, klasycznym wyglądzie wnętrza, jeszcze innym na dodaniu sportowego charakteru samochodowi. Warto zaznaczyć, że pomimo różnorodności wyboru pokrowców są one z reguły bardzo wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości. A dzięki uniwersalnemu wyglądowi nie szybko wyjdą z mody.

Wróć