Jak przebiega proces produkcji pokrowców z eko skóry?

Wnętrze samochodu jest ważne zarówno jeżeli chodzi o estetykę całego pojazdu, jak i komfort osób, które nim podróżują. Wielu kierowców, którzy nie są zadowoleni ze stanu siedzeń lub chcieliby poprawić wygląd kabiny decyduje się na zakup pokrowców na fotele. Poza tradycyjnymi modelami wykonanymi z dzianiny lub weluru, mogą wybrać świetnie sprawdzającą się alcantrę albo pokrowce z eko skóry. Ta ostatnia opcja wydaje się szczególnie ciekawa, ponieważ łączy znakomitą stylistykę z pożądanymi cechami użytkowymi. Przyjrzyjmy się bliżej pokrowcom tego rodzaju.

Czym wyróżniają się pokrowce z eko skóry?

Pokrowce z eko skóry prezentują się równie atrakcyjne jak te, które są wykonane ze skóry naturalnej, mają jednak nad nimi tę przewagę, że użyty materiał nie rozciąga się z czasem, zachowując estetyczny wygląd znacznie dłużej. Eko skóra jest też łatwiejsza w pielęgnacji, ponieważ o wiele trudniej ją trwale zabrudzić, a czyszczenie okazuje się stosunkowo proste. Plusem eko skóry jest zdecydowanie niższa cena i brak problemów z pękaniem. Eko skóra jest przyjemna w dotyku oraz stanowi świetne zabezpieczenie foteli przed zalaniem czy zabrudzeniem przez podróżujące dzieci bądź przewożone zwierzęta. Można na niej wykonywać dowolne przeszycia i stosować umożliwiające nadanie indywidualnego charakteru hafty np. loga producentów lub nazwy marki. Znakomitą opcją jest także wykorzystanie na siedziskach skóry perforowanej, w której znajdują się otwory ułatwiające przepływ powietrza.

Jak szyje się pokrowce z eko skóry?

Pokrowce z eko skóry powstają w różnych wersjach. Możliwe np. jest łączenie tego materiału z alcantrą przez dodawanie wstawek, a także używanie eko skóry w kilku kolorach. Zawsze są one dopasowywane do konkretnego modelu i marki, dzięki czemu idealnie pasują do foteli oraz wszystkich otworów na zagłówki, pokrętła regulacyjne i mocowania. Zamawiający może zarówno skorzystać z gotowych wzorów i propozycji, jak i zamówić zindywidualizowany projekt z elementami dodatkowymi – kolorową kedrą tapicerską lub haftami.

Wróć