Jakie pokrowce samochodowe nie wchłaniają potu?

Tapicerka w samochodach czy to osobowych, czy ciężarowych narażona jest na co dzień na zniszczenie, zabrudzenia różnego pochodzenia. Chcąc zadbać o wygląd wnętrz pojazdów, ochronić siedzenia przed wytarciami, czy też ciężkimi do usunięcia plamami warto zastosować pokrowce na fotele. Czym kierować się przy ich wyborze?

Jakie są rodzaje pokrowców samochodowych?

Pokrowce samochodowe występują w kilku wariantach „kroju” do wyboru. Ze względu na budowę wyróżnia się tzw. koszulki, a także pokrowce uniwersalne, dedykowane, maty i specjalistyczne. Pierwsze z nich są najmniej funkcjonalne i reprezentacyjne. Ich jedyną zaletą jest niska cena, jednak z praktycznego punktu widzenia nie dają niemal żadnej ochrony. Podobnie rzecz wygląda w modelach uniwersalnych, szytych na jedną modłę, co sprawia, że w niektórych przypadkach wymagają wykonania dodatkowych ręcznych przeszyć, celem dopasowania ich do konkretnego kształtu fotela.

O czym warto pamiętać, wybierając pokrowiec na fotele w aucie?

Poza dopasowaniem do kształtu fotela warto poświęcić chwilę uwagi nad ich ogólną wygodą użytkowania — zwłaszcza w trakcie dłuższych podróży. Dobrej klasy zabezpieczenie tekstylne tapicerki w samochodzie będzie nie tylko wizualnie komponować się z wnętrzem pojazdu, ale także chronić będą przed odparzeniami, czy też brzydkimi zapachami. Chcąc zapewnić sobie i pasażerom wysoki komfort użytkowania ich warto postawić na ekskluzywne pokrowce z ekoskóry. Podnoszą one nie tylko atrakcyjność samochodu, zwiększając jego wartość, ale przede wszystkim uprzyjemniają każdą podróż. Nawet w trakcie dłuższych podróży w okresie wakacyjnym, w wysokich temperaturach nie chłoną zapachów, potu, wody, a ewentualne plamy i zabrudzenia można łatwo usunąć przy pomocy wilgotnej szmatki. Ekoskóra od sprawdzonego producenta jest wytrzymała na rozdarcia, przetarcia, a do tego może być z powodzeniem używana również w pojazdach z podgrzewanymi siedzeniami, bez ryzyka jej uszkodzenia.

Wróć