Możliwości pikowania pokrowców samochodowych

Wnętrze auta wymaga podobnej uwagi jeśli chodzi o utrzymanie jej w nienagannej kondycji jak nadwozie pojazdu. Konieczne jest okresowe czyszczenie pokrowców, które bynajmniej nie powinno ograniczać się jedynie do odkurzenia jej, ale także gruntownego wyprania i dezynfekcji. Właściwe dbanie o ten element wyposażenia ułatwiają odpowiednio dobrane pokrowce na siedzenia. Jak poprawić ich walory funkcjonalno wizualne?

Czym kierować się przy wyborze sposobu wykończenia pokrowców na fotel?

W przypadku pokrowców na fotele samochodowe niezwykle ważne jest dobranie rodzaju użytej tkaniny do danego modelu auta. Ważne jest uch wyprofilowanie, reakcja na kontakt z potem, wodą czy też ekstremalnymi warunkami użytkowania, na jakie są one narażone. Dobra dzianina tapicerska będzie odporna na promienie UV, nie będzie chłonęła wody, potu, a dodatkowo w newralgicznych miejscach nie będzie poddawała się wytarciom, czy też przetarciom i innego rodzaju uszkodzeniom. Szczególnie wysoko cenione są te wykonane z weluru oraz ekoskóry, które dodatkowo można dodatkowo poddać różnego rodzaju przeszyciom zwiększającym ich funkcje użytkowe.

Jakie rodzaje przeszyć stosowane są w pokrowcach na fotele w autach?

Celem nadania unikalnych walorów wizualnych warto zwłaszcza w przypadku aut ekskluzywnych, czy też tych prosto z salonu zainwestować w pikowane pokrowce na zamówienie. Producenci osłon dzianinowych na fotele dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu pomogą dobrać rodzaj przeszyć do charakteru samochodu. Odpowiednio dobrany wzór pikowania podkreśli charakter auta, a dodatkowo sprawi, że nawet w trakcie długich podróży nie będziemy odczuwać dyskomfortu, uczucia odparzenia a samo auto nabierze ekskluzywnego wyglądu. Do wyboru jest zarówno wersja podstawowa przeszyć, odpowiadająca oryginalnej tapicerce wykonana pojedynczym lub podwójnym ściegiem, jak i wersja ekskluzywna polegająca na przeszyciach środków w karo, które dodatkowo mogą zostać podkreślone grubszą pianką.

Wróć